Malta Dil Okulları Fiyat Analizi: Adım Adım Fiyat Hesaplaması !

Malta Dil Okulları Fiyat Analizi yazımızda herhangi bir dil okuluna başvuru sürecinde yapacağınız harcamalardan söz edeceğiz. Analizimizden yararlanarak bütçenizi ayarlayabilir, malta dil okullarının maliyeti konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Adım Adım Malta’da Bir Dil Okuluna Kayıt Olmanız Durumunda Harcayağınız Tutarları Hesapladık ! Kesin Fiyatlar İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Malta Dil Okulları için maliyet analizi yapacağız ve kalem kalem yapacağınız harcamlara değineceğiz. Hadi şimdi hep birlikte malta’da ingilizce öğreniminin sizlere ne kadara mal olacağını hesaplayalım !

Ön Başvuru Sürecinde Harcamalar !

Ön Başvuru Ücreti Kısmında; Ön Kayıt Ücreti, Sigorta Ücreti, Fotoğraf Ücreti ve Fotokopi vb. giderler ön başvuru sürecinde yapacağınız harcamlardır. Şimdi kısa kısa bu ücretlere değinelim ! Malta Dil Okulları Fiyat Analizine başlayalım !

Ön Başvuru Ücreti

Malta’da ingilizce eğitimi almak istediğinizde ilk yapacağınız harcama ön başvuru harcamasıdır. Tercih ettiğiniz okul için ön kayıt ücreti talep edilmektedir. Okullara Ön kayıt ücretleri genellikle 100 Euro ila 200 Euro arasındadır. Doğrudan sizlere verilen link üzerinden yada aracı firma üzerinden ön kayıt ücreti ödenmektedir.

Malta Dil Eğitim Acentalarının bazıları vize reddi durumunda ön kayıt ücretini iade etmemektedir. Yasal olarak bu ücreti kursiyerlere iade etmeleri gerekmektedir. Malta Start olarak vize reddi durumunda ön kayıt ücretini sizlere iade edeceğiz !

Ön kayıt ücreti sürecin resmileşmesi adına ödemeniz gereken ücrettir. Genellikle bir çok dil okulu ön kayıt ücretini talep etmektedir. Hadi Şimdi diğer harcamalara geçelim.

Sigorta Ücreti

Başvuru sürecinde zorunlu bir sağlık seyahat sigortasına sahip olmanız gerekmektedir. Genellikle sağlık sigortaları euro bazında 30 Euro ila 50 Euro iken TL bazında 1000 lira ila 2500 lira arasında olmaktadır. İptal edilebilir olarak sigortayı ayarlamanız durumuda vize reddinde ücretinizi iade alabilirsiniz.

Sigorta sürecini konusunda; Malta Eğitim Vizesi İçin Sağlık Sigortası yazımıza göz atabilirsiniz.

Fotoğraf Ücreti

Malta Eğitim Vizesine başvuru yapabilmek için biyometrik fotoğrafınızın başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir. Ortalama biyometrik fotoğrafı için 500 lira ila 1000 lira arasında bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fotokopi Ücreti

Fotokopi Ücreti’de ön başvuru sürecinde yapacağınız harcamalar arasındadır. Pasaport fotokopisi ve evrak çıktıları bu aşamada yapacağınız harcamalardır. 500 lira‘da bu harcamalar için bütçe ayarlayabilirsiniz.

Ön Başvuru Sürecinin Toplam Maliyeti

Malta Dİl Okulları için ön başvuru sürecinde yapacağınız toplam harcama yaklaşık olarak 7500 TL ila 10.000 TL arasındadır. Vize reddi durumunda sigorta ücreti ve ön kayıt ücretini iade alabilirsiniz. Uçak bileti maliyetini bu harcama kısmında ele almadık, rezervasyon kabul edildiği için uçak biletini alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır !

Şimdi başvuru sürecinde yapacağınız harcamalara geçelim ! Malta Dil Okulları Fiyat Analizi başvuru aşamasına geçebiliriz.

Başvuru Sürecindeki Harcamalar

Malta dil eğitimi başvuru sürecinde yapacağınız harcamalar kısmına geldik. Ön başvuru kısmındaki maliyetleri hesaplama işlemimizin ardından şimdi ‘de başvuru sürecinde yapacağınız harcamalar konusunda bilgi vereceğiz. Bu süreçte zorunlu olarak yapacağınız harcamaları sizlere aktaracağız !

Başvuru Ücreti Harcaması

Malta Eğitim Başvuru Ücreti İçin 70 Euro talep etmektedir. Başvuru ücretini iade alınamaz ve zorunlu bir ödemedir. Başvuru sürecinizde 30 Euro VFS Global yani aracı kurum tarafından alınmaktadır. Toplamda malta eğitim başvuru ücreti olarak 100 Euro ödeme yapmanız gerekmektedir.

Vize başvuru sürecinde pasaportunuzun doğrudan evinize teslim edilmesini isterseniz 40 Euro kargo ücreti bulunmaktadır. Bilginize !

Eğitim Ücreti Harcaması

Malta Dil Okulu Eğitim Ücretinin tamamının okula ödenmesi gerekmektedir. Bu zorunlu bir harcamadır, başvurunuz esnasında okul eğitim ücretinin tamamını doğrudan okula swift yoluyla aktarmanız gerekmektedir. Bu kısımda okulda alacağınız eğitim süresine göre ücret değişmektedir.

3 Aylık bir dil okulu için ödeyeceğiniz ücret 1500 Euro ila 2750 Euro arasında olacaktır. Okul tercihiniz, haftalık ders sayısı ve dil okulu programına göre bu ücret değişiklik göstermektedir. Bizimle iletişime geçerek malta eğitim ücretleri konusunda detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Vize Reddi Durumunda bu ücret 1 ay içerisinde hesabınıza iade edilecektir.

Konaklama Ücreti Harcaması

Malta Dil Okulları konaklama ücreti harcaması tercih ettiğiniz okula ve konaklama seçeneğine göre değişiklik gösterecektir. Vize almanız için bu ücreti ödediğinize dair dekontu iletmeniz malta vizesi alma şansınızı arttıracaktır.

3 Aylık Malta Dil Okulu için ödeyeceğiniz ekonomik konaklama ücreti 1500 Euro İla 2500 Euro arasında hesaplanabilir. Konaklama ücreti konusunda bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz !

Hesabınızda Bulunması Gereken Tutar

Malta Dil Eğitimi başvuru sürecinde bankanızda yada sponsor olacak hesapta kalacağınız gün sayısına göre belirli bir tutarda para göstermeniz gerekmektedir. Bu tutar konaklama ücretini ödemiş bireyler için günlük 18 Euro olarak hesaplanmış, Konaklama ücretini ödememiş bireyler için günlük 48 Euro olarak hesaplanmıştır.

İlgili tutarlar minimum tutarlardır sponsorunuzun hesabında yada sizin hesabınızda ilgili tutarın bulunması gerekir. Malta vize başvuru sürecinde hesabınızda ne kadar fazla para yada varlık gösterirseniz vize sürecinizin olumlu geçmesi adına olumlu bir adım olacaktır.

Başvuru Sürecinin Toplam Maliyeti

Malta dil eğitimi başvuru sürecinde vize başvurusu, eğitim ödemesi, konaklama ödemesi ve hesabınızda bulunması gereken tutarların ortalama maliyetini sizlere ileteceğiz.

Malta Dil Okulları başvuru sürecinde toplam harcamanız; Euro cinsinden 3100 Euro civarında olacaktır, TL Cinsinden ‘de güncel kura göre 110.000 TL civarında olacaktır. Ön başvuru maliyetide bu kısma eklersek toplamda 3250 Euro 3 aylık bir dil eğitiminde harcayacağınız tutardır.

Bu fiyat analizine hesabınızda bulunması gereken tutar eklenmemiştir. Bu kısmıda eklersek konaklama ve eğitim ücretini ödediğinizi varsayarak 3 aylık bir dil eğitimi için hesabınızda 1500 Euro bulundurmanız gerekmektedir. İlgili tutar minimum tutardır.

Hesabınızda göstereceğiniz maddi, fiziki vb. varlıklar ne kadar fazla olursa vize talebinizin olumlu olma şansı doğrudan artacaktır.

Malta Dil Okulları Fiyat Analizi başvuru sonrakidaki harcamalar kısmına değinebiliriz !

malta’da ingilizce kursu maliyet hesabı

Başvuru Sonrasındaki Harcamalar

Malta Vizesinin kabul olması durumunda yapacağınız harcamalara değineceğiz. Uçak bileti ve okula ulaşım sürecinde yapacağınız harcamalardan söz edeceğiz. Bunun dışında okula vardığınız zaman ufak harcamalarınız olacaktır bunları kaleme almadık. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz !

Uçak Bileti Harcaması

Malta Eğitim Vizenizin kabul edilmesinin ardından sizlere tavsiyemiz bir an önce uçak bileti almanız olacaktır. Malta – Türkiye arasında hizmet veren tek firma Türk Hava Yollarıdır, alternatif bir firma olmamasından dolayı ücretler yüksektir.

Malta Türkiye arası gidiş dönüş uçak bileti ortalama 350 Euro İla 500 Euro arasındadır. Yaklaşık olarak 12.000 TL ila 17.000 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekecektir. Kampanyaları takip ederek yada erken bilet alarak bu harcamanızı daha düşük seviyelerde tutabilirsiniz.

Okula Ulaşım Harcaması

Malta’da dil eğitimi veren okullar genellikle herşey dahil paketlerde havaalanı ile okul arasında gidiş dönüş ücreti olarak 50 Euro tahsil etmektedir. Dilerseniz bu süreçte otobüsleri tercih ederek gidiş dönüş ücretini 4 Euro civarında tutabilir yada taksiyi tercih ederek 30 Euro ‘ya okula ulaşım harcamanızı tamamlayabilirsiniz.

Aylık Harçlık Harcaması

Ortalama bir öğrencinin malta’da aylık olarak harcayacağı tutar 500 Euro İla 750 Euro arasındadır. Konaklama ücretini ödeyen bir öğrenci 500 Euro ila 750 Euro arasındaki bir tutar ila malta’da rahat bir şekilde yaşayabilmektedir.

Malta Dil Okulları Fiyat Analizi: Toplam Harcama Tutarı

Malta Dil Okulları için; Ön Başvuru Harcaması, Başvuru Sürecindeki Harcamalar ve Başvuru Sonrasındaki harcamaların toplamını sizlere yansıtacağız. Ortalama olarak yaptığımız Malta Dil Okulları Fiyat Analizi için gerçek fiyatlar konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Euro Cinsinden

3 Aylık Malta Dil Okulunu Ortalama Maliyetini Sizler İçin Euro Cinsinden Sunduk. Bu süreçte tercih edeceğiniz bir çok alternatif fiyat analizindeki rakamları değiştirecektir. Malta Start ekibimiz ile iletişime geçerek sizlere özel indirimli malta dil okulu fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

3 Aylık Malta Dil Eğitimi Almanız Durumunda Ödeyeceğiniz Ortalama Ücret Euro:

3 Aylık Malta Dil Okulu Fiyat AnaliziÜcret (Euro)
Eğitim Ücreti1500
Konaklama Ücreti1500
Hesapta Bulunması Gereken Tutar1500
Uçak Bileti (Gidiş Dönüş)350
Başvuru Ücreti100
Sigorta Ücreti30
Okul Ulaşım Ücreti50
Diğer Giderler50
Toplam Tutar6080

TL Cinsinden

3 Aylık Malta‘da dil eğitimi almanız durumunda ödeyeceğiniz tutarın TL cinsinden fiyat analizini sizlere sunduk. Sunduğumuz fiyat analizinde bir çok değişken fiyatları ciddi derecede etkilemektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3 Aylık Malta Dil Eğitimi Almanız Durumunda Ödeyeceğiniz Ortalama Ücret TL:

3 Aylık Malta Dil Okulu Fiyat AnaliziÜcret (TL)
Eğitim Ücreti52500
Konaklama Ücreti52500
Hesapta Bulunması Gereken Tutar52500
Uçak Bileti (Gidiş Dönüş)12250
Başvuru Ücreti3500
Sigorta Ücreti1050
Okul Ulaşım Ücreti1750
Diğer Giderler1750
Toplam Tutar213300

Malta Dil Okulları Fiyat Analizi: Adım Adım Fiyat Hesaplaması yazımızda sizlere ortalama olarak 3 aylık bir eğitim sürecinde yapacağınız harcamaları adım adım anlattık. Malta Dil Okulları Fiyat Listesi için bizimle iletişime geçebilir, okul bazında fiyat alabilirsiniz.

Malta Start olarak malta eğitim süreciniz boyunca sizlere her adımda destek sağlayacağız !

Başa dön tuşu