Malta Dil Okuluyla Gidip Kalmak

Malta Dil Okuluyla Gidenler Ada'da Nasıl Kalırlar ?

Malta Dil Okuluyla Gidip Kalmak; Eğitim ve Keşif İçin Adada Buluşun! başlığımızda dil eğitimi için Malta’ya gelmek isteyen bireylerin sonrasında ada’da vize alarak nasıl kalabilecekleri konusunda bilgilendirici bir metin sunacağız.

Malta’ya Dil Okulu İle Gidip Ada’da Yasal bir iş bularak yaşamaya devam edebilir, Malta’da kalabilirsiniz.

Malta adasına eğitim vizesi ile gelen bireylerin daha sonra ada’da nasıl vize alarak yaşamaya devam edebilecekleri konusunda bilgi vereceğiz.

Malta Schengen Bölgesinde yer alan, Avrupa Birliği Üye ülkelerinden bir tanesidir. Ülkemizden adaya gelmek isteyenlerin yeşil pasaportu olması gerekir yada schengen vizesine başvuru yapma gerekmektedir.

Dil okulları ile Malta’ya gelenler Eğitim Vizesi kapsamında adaya giriş yapabilmektedirler. Sizlerde Malta’ya giriş yapmak istiyorsanız öncelikle adaya giriş için belirli bir sebebiniz olması gerekir Turistik, Eğitim, İş vb.  İlgili sebeplerin ardından Malta schengen vizesine başvuru yaparak adaya giriş yapabilirsiniz.

Malta Dil Okuluyla Gidip Kalmak Hakkında

Malta Dil Okulu ile eğitim vizenizin ardından ada’da yaşamaya devam etmek istiyorsanız ada’da yeniden vizeye başvuru yapmanız yada oturum izni’ne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Yeniden dil okulu ile eğitim vizenizi uzatabilir yada lisans yada yüksek lisans programlarına başvuru yaparak malta’adasında yaşamaya devam edebilirsiniz.

Eğitim almadan Malta’da yaşamak istiyorsanız ada’da iş bulmanız gerekmektedir. Resmi bir süreç için okulunuzun son haftalarından herhangi bir başvurusunda bulunarak, oturum iznine başvuru yapabilir ada’da yaşamaya devam edebilirsiniz.

Malta Oturum İzni başvuru sürecinde vizeniz bitmiş dahi olsa süreç devam etmektedir, Genellikle sunduğunuz belgelerin doğru ve eksiksiz olması durumunda Malta Oturum Vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilir, malta’da kalarak yaşamaya devam edebilirsiniz.

Malta Dil Okuluyla Gidip Kalmak kuşkusuz avrupa’da yaşamak isteyenler için çekici bir seçenektir. Fakat ada’da kolayca iş bulabilmek için ingilizce seviyenizin iyi bir seviye’de olması gerekmektedir.

Malta’da Türkçe bilenlere en çok ihtiyaç duyulan sektör genellikle İgaming şirketleridir. Fakat İngilizcenizi iyi bir seviye’de tutmanız durumunda alanınız ile alakalı bir iş bulma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Malta İş açısında fazla bir opsiyona sahip değildir. Örneğin; Diğer avrupa ülkelerinde farklı sektörlerde geniş iş seçenekleri bulunabilirken, Malta’da maalesef böyle bir imkan söz konusu değildir, zira ada’da sanayi hiç gelişmemiştir.

Malta adasında basit bir ingilizce seviyesi ile Restoranlar, İgaming Firmaları yada Kurye Hizmeti veren firmalarda bulabilirsiniz.

Malta Oturum ve Çalışma İzni Hakkında

Malta’da iş bulmanız durumunda oturum ve çalışma izni süreci sektöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Malta’da yasal bir iş bulmanız durumunda ve evraklarınızı sorunsuz bir şekilde tamamlamanız durumunda oturum ve çalışma izni başvurunuzu sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Evraklarınızın tam ve eksiksiz olması ve yasal bir iş yerinden başvuru yapmanız durumunda sizlere 1 senelik malta oturum ve çalışma izni verilmektedir.

Sene’de 1 defa çalışma izninizi 3 sene boyunca yenilemeniz gerekir, 3 senenin ardında 2 senelik olarak çalışma iznine başvuru yapabilirsiniz.

Malta’da 5 sene ve üzeri İngilizce başvuru işleminizin ardından dilerseniz sınırsız oturuma sahip olabilisiniz. Sınırsız oturum başvurularında sizlerden temel seviye’de maltaca bilgisi talep edilmektedir. Maltaca hakkında oluşturduğumuz içeriğe göz atarak bilgi alabilirsiniz.

Malta ‘da yasal olarak kalmak istiyorsanız Malta kuşkusuz çalışma ve oturum izinleri konusunda başvuru yapanlara herhangi bir zorluk çıkarmamaktadır. Malta Çalışma İzni Rehberimize göz atarak süreçler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Malta’ya Gidip Kalmak Zormu ?

Malta Dil Okulları hakkında bizlerden bilgi talep eden öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu bu konuda sorular sormaktadır. Malta’ya dil okulu ile gittikten sonra orada yaşabilirmiyim? sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer almakadır.

Yukarıda söz ettiğimiz yöntemlerden yararlanarak malta’ya giriş yapabilir ardından eğitim yada çalışma izni ile ada’da yaşamaya devam edebilirsiniz.

Ada’da çalışma ve eğitim vizesi almak zormudur? sorusuna ise cevabımız zor değil fakat iş bulma süreci sizi zorlayabilir, zira malta küçük bir ülke olduğu için iş alanlarının sayısı maalesef azdır.

Malta’da daha uzun süre  kalmanız durumunda dilinizi daha fazla geliştirebilir, malta’yı keşfedebilir, avrupaya seyahat edebilir ve farklı kültürlerden insanlarla tanışarak kendinize yeni şanslar yaratabilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz böyle bir planınız varsa Malta Adasına gelmeden önce İngilizcenizi geliştirmeye başlamanızdır. Zira yabancı diliniz ne kadar iyi olursa iş bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır.

Malta Dil Okuluyla Gidip Kalmak: Eğitim ve Keşif İçin Adada Buluşun! yazımızda sizlere Malta’ya gelmek isteyen ve daha sonra ada’da yaşamaya devam etmek bireylerin faydalanması adına tecrübelerimizi paylaştık. Malta Dil Okulları hakkında detaylı bilgi ve süreçler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu