Malta Eğitim Vizesi: Öğrenciler İçin Adım Adım Detaylı Rehber

Malta Eğitim Vizesi başlıklı yazımızda Malta dil okulları ve Malta Erasmus staj programlarına başvuru sürecinde uygulanan schengen vize süreci hakkında güncel bilgilere yer vereceğiz. Malta Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer aldığı için ülkemizden gelen vatandaşlar vize ‘ye ihtiyaç duymaktadır.

Malta Avrupa Birliği Üye Ülkeleri arasında kolay vize alınan ülkelerden bir tanesidir. Belgelerin istenilen şekilde sunulması durumunda eğitim vizesi alma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

 

Malta’da dil eğitimi almak yada erasmus programlarına katılmak istiyorsanız sizlere adım adım malta eğitim vizesi sürecinden söz edeceğiz. Son yapılan vize güncellemelerinden söz ederek eğitim vizesi alma aşamasında sizlere destek olmaya çalışacağız.

Malta Mart ayında yaptığı son vize Güncellemesi ile 90 günü aşmayan vize talepleri Türkiye üzerinden, 90 günü aşan vize başvuruları Malta üzerinden kabul edilmektedir.

Malta eğitim vizeleri 2 kategoride değerlendirilmektedir. Kısa süreli yani 90 günü aşmayan vize talepleri C Tipi, 90 gün ve üzeri süreler D tipi vize kategorisinde değerlendirilmektedir.

Malta Vize İstiyormu ?

Malta Schengen bölgesinde yer aldığı için vize istemektedir. Malta’ya gelme sebebiniz eğitim programları için ise vize prosedürleri genellikle kolaydır ve kısa sürede sonuçlanmaktadır. Malta’nın kolay vize veren ülkelerden bir tanesi olduğu söylenebilir.

Malta İngilizce Dil Eğitimi konusunda diğer anadili ingilizce olan ülkelere kıyasla vize süreci daha basit olan ülkeler arasında yer almaktadır. İrlanda ve İngiltere ‘ye kıyasla malta ‘nın talep ettiği belgeler daha basit ve vize süreci daha kısadır.

Vize Randevusu Nasıl Alınır ?

Malta vize randevusu VFS Global üzerinden alınmaktadır. Bunun için öncelikle VFS Global sayfasına üye olmanız gerekmektedir bir kaç dakika içerisinde üyelik formunu doldurarak malta için vize randevusu alabilirsiniz. Aşağıdaki butondan malta eğitim vizesi için randevu alabilirsiniz.

Ankara, İstanbul , İzmir, Bursa, Gaziantep, Edirne, Antalya ve Trabzon şehirlerinde VFS Global‘in şubeleri bulunmaktadır. Randevu alırken tercih ettiğiniz şehri tıklamayı unutmayınız !

Vize Başvuru Formu

Malta Eğitim Vizesi Başvuru Formu doldurmanız gereken zorunlu evraklardan bir tanesidir. Bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır, farklı bir yazımızda başvuru formunu nasıl dolduracağınızı anlatacağız.

Aşağıda yer alan buton’a tıklayarak başvuru formunu indirebilirsiniz.

Vize Ücreti Ne Kadar ?

Malta Vize Başvuru Ücreti 100 Euro ‘dur. 70 Euro Malta Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir, 30 Euro ise VFS Global tarafından işlem ücreti olarak alınmaktadır. Ücretleri doğrudan başvurunuz esnasında nakit olarak ödemeniz gerekmektedir.

VFS Global Malta Eğitim vizesi ücretini euro olarak kabul etmektedir. TL, Kredi kartı vb. farklı bir ödeme yöntemi kabul etmemektedir !

Vize ve Pasaport Takip İşlemi Nasıl Yapılır ?

VFS Global üzerinden yaptığınız başvurular size evrak tesliminizde verilen belge numarası ile kontrol edilmektedir. VFS Global üzerinden pasaportunuzu ve malta vize sürecinizi adım adım takip edebilirsiniz. Aşağıda yer alan butonu tıklayarak malta eğitim vizesi sonuçlarını takip edebilirsiniz !

VFS Global Malta Vizesi Başvurusu Pasaport Takibi İçin Aşağıdaki Buton ‘a tıklayınız !

 

Kimler Vize Alabilir ?

Malta Eğitim Vizesi alabilmek için öncelikle bir eğitim programına başvuru yapmanız gerekir yada erasmus programı kabül edilmeniz gerekmektedir. Turistik vize şartları farklılık göstermektedir, ilgili yazımıza göz atarak malta turistik vize süreci konusunda bilgi alabilirsiniz.

Yeşil ve Gri Pasaport Sahipleri Malta Vize Başvurusu yapmadan ülkede 90 gün kalabilmektedir !

Dil Okulları, Lisans ,Yüksek Lisans Programları, Erasmus Değişim Programı ve Erasmus Staj Programları malta eğitim vizesi kategorisinde yer almaktadır. İlgili programlardan yararlanan bireylerin malta’ya giriş yapması için geçerli vizeye sahip olması gerekmektedir.

Malta Eğitim Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Adım Adım Anlattık

Malta dil okulları yada erasmus programları için vize başvurusu yapmak istiyorsanız sizlere adım adım süreci anlatacağız:

İlk Adım Olarak; Herhangi bir eğitim programına kaydınızın olması gerekmektedir, eğitim vizesi başvurusu için kabul mektubuna ihtiyacınız olacaktır.

İkinci Adım’da; Malta eğitim vizesi başvurusunu konsolosluk üzerinden kabul etmemektedir, aracı firma olan VFS’den randevu almanız gerekmektedir. Özellikle yaz döneminde randevu bulmak zordur bu yüzden erkenden randevu almanız gerekecektir. Aşağıda VFS Global hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Üçüncü Adım’da; Sizlerden talep edilen belgeleri toplamanız gerekecektir. Bir sonraki başlıkta talep edilen belgeleri sizlere basitçe anlatacağız.

Dördüncü Adım’da; Belirtilen belgeleri VFS Global‘e teslim etmeniz gerekmektedir. Belge teslim işleminizin ardından ilgili belgeler malta konsolosluğuna iletilmektedir. VFS Global eksik bir belge olması durumunda başvurunuzu kabul etmeyebilir.

Beşinci Adım Son Adım; Malta Konsolosluğu vize evraklarınızı kontrol edecek ve 2 hafta ila 1 ay içerisinde pasaportunuzu teslim edecektir. Pasaport teslim edilmeden vizenizin onaylanıp, onaylanmadığını göremezsiniz.

İlgili adımlar basitçe malta vize başvurusu sürecini yansıtmaktadır. Şimdi sizlere biraz daha anlaşılır şekilde süreci anlatacağız.

Hangi Belgeler Talep Edilmektedir ?

Malta Eğitim Vizesi Başvuru Sürecinde Talep Edilen Evraklar;

 • Pasaport ( Geçerlilik süresi Malta’da kalınacak süreden en az 3 ay daha fazla olan mevcut pasaport.)
 • Pasaport Fotokopisi ( Pasaportunuzun bütün sayfalarının fotokopisi talep edilmektedir.)
 • Vize Başvuru Formu ( VFS Global Sayfasından İndirerek Doldurabilirsiniz.)
 • Biyometrik Fotoğraf ( Fotoğrafçıya Vize İçin Olduğunu Belirtiniz.)
 • Kabul Mektubu ( Eğitim Programından Kabul Aldığınızı Gösteren Belge)
 • Konaklama Belgesi ( Konaklama yapacağınız yer ve ödeme yaptığınıza dair belge)
 • Mali Destek Belgesi ( Hesabınızda yada sponsorunuzun hesabında belirtilen tutarın bulunması gerekir.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( Minimum 30.000 Euro Teminatlı ve Dönüş Tarihinizden 15 gün fazlasını kapsaması gerekir.)
 • Gidiş, Dönüş Uçak Bileti ( Uçak Biletini alabilir yada rezervasyon yapabilirsiniz.)
 • Sigorta Dökümü Belgesi ( 4A Sigorta geçmiş belgeniz talep edilmektedir, E-devlet üzerinden indirebilirsiniz.)
 • Öğrenci Belgesi yada Çalışma Belgesi ( Öğrenci iseniz barkodlu öğrenci belgesi, Çalışan iseniz sgk dökümünüz ve işyerinden alınan izin belgesi)
 • Motivasyon Mektubu ( Neden Malta’ya Tercih ettiğinizi ve sizleri anlatan mektup bunun için hazırladığımız motivasyon mektubu yazımıza göz atabilirsiniz.)

Genel olarak malta eğitim vizesinde talep edilen belgeler bu şekildedir. Fakat kişiye göre talep edilen belgeler farklılık gösterebilir. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Şimdi VFS Global Tarafından talep edilen listeyi sizlerle paylaşacağız !

Malta Eğitim Vizesi: Öğrenciler İçin Adım Adım Detaylı Rehber yazımızda sizlere Malta Dil ve Eğitim Programları için vize başvuru sürecini anlattık. Malta Start olarak Malta eğitim vizesi sürecide öğrencilerimize yakından destek sağlayacağız.

Malta Eğitim Vizesi Sürecinde merak ettiğiniz konularda bizlerden destek alabilirsiniz !

Başa dön tuşu