Malta Erasmus Staj Programları

Malta Erasmus Staj Programları yazımızda sizlere kısaca erasmus staj programından söz edeceğiz ve bu programdan yararlanarak malta ‘da staj yapabileceğiniz okullar ve sektörler hakkında tecrübelerimizi aktaracağız. Malta Start ekibinden süreci deneyimlemiş bir birey olarak sizlere tecrübelerimi aktacağım.

Malta Erasmus Staj ProgramlarıErasmus staj programları avrupadaki halkı birbirine entegre etmek ve sektörel gelişimi sağlamak amacıyla düzenlenen programlardır. Her üniversite normal erasmus öğrenci değişim programında olduğu gibi erasmus staj programında ‘da dönem dönem belirli bir öğrenci gönderme kontejanına sahiptir.

Erasmus Staj Programlarının Öğrenciler İçin En Çekici yanı alınan hibe ödemeleridir. Sizlerde maltanın güzel ikliminde eğlenerek staj yapabilir, ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Erasmus staj programına katılmak için yapmanız gereken ilgili üniversitenin erasmus ofisi ile iletişime geçerek başvuru tarihi ve sınav tarihleri konusunda bilgi almanız. İlgili aşamaları geçtikten sonra malta’da staj konusunda sizlere gerekli desteği sağlayacağız. Erasmus staj programı hakkında video’u  izleyerek süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Neden Malta ?

malta erasmus hakkındaİngilizce öğrenmek isteyenler için erasmus staj imkanı sunan ülkeler arasında en tercih edilebilir ülke malta’dır. Daha önce şahsen deneyimlediğim bu adımda ilk olarak ingiltere ‘ye başvuru yapmıştım ve süreç benim için oldukça uzun ve gereksiz prosedürlerle dolu olmuştu. Aylarca bekleme işleminin ardından evrak eksik diyerek süreci en baştan başlatmışlardı.

Oysa malta erasmus staj programında gerekli belgeleri hazırladıktan sonra vizemi 2 hafta ‘da aldım ve gereksiz prosedürlerle uğraşmadan staj programıma doğrudan başladım. Malta sosyal ortamına kısa sürede alıştım ve keyifli bir dönem geçirdim.

Avrupanın bir çok ülkesine ucuz uçak biletleri ile seyahat ettim. Kendi deneyimlemem sonucunda sizlere malta erasmus staj yapma fikrini öneririm ! Malta Erasmus Staj Programları ile eğlenceli ve kariyer odaklı bir staj dönemi geçirebilirsiniz.

Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Malta Erasmus Staj Yapabileceğiniz Dil Okullarının Listesi

Malta ‘da ingilizce öğrenmek istiyorsanız en iyi ortam kuşkusuz dil okulları ortamıdır. Dİl öğrenme odaklı staj programı düşünüyorsanız dil okulları tam size göre.  Okulda kısa bir ingilizce eğitimin ardından sosyal aktiviteler ve organizasyonlarla öğrencilerle iç içe ingilizce öğrenebilirsiniz.

Tavsiye dil öğrenmek istiyorsanız dil okullarında staj yapmanızdır. Aldığınız hibe ile erasmus staj program ücretlerini ve bir kısım ihtiyaçlarınızı karşılar malta’nın eğlenceli yaz ikliminde eğlenerek ingilizce öğrenebilirsiniz.

Malta’da Erasmus Stajı yapmak konusunda farklı alternatifler yer alsada bugün sizlere malta dil okullarında erasmus stajı yapabileceğiniz okulların listesini sunacağız.

Malta Erasmus Staj Programı Hizmeti Veren Okulların Listesi;

Dil OkuluSunulan ProgramlarWeb Sitesi
EC English Language SchoolsErasmus Stajıecenglish.com
ELS Language CentersErasmus Stajıels.edu
International House MaltaErasmus Stajıihmalta.com
Inlingua MaltaErasmus Stajıinlinguamalta.com
Chamber CollegeErasmus Stajıchambercollege.com
AM Language StudioErasmus Stajıamlanguage.com
Maltalingua School of EnglishErasmus Stajımaltalingua.com
BELS Language SchoolsErasmus Stajıbelsmalta.com
Clubclass Language SchoolsErasmus Stajıclubclass.com
Alpha School of EnglishErasmus Stajıalphaschoolmalta.com

İlgili Okullar Malta’da erasmus staj programı hizmeti programı seçeneği sunmaktadır. Dil okulları erasmus staj programları kapsamında 1 yada 2 hafta genel ingilizce dil eğitimi programı vermektedir. Ardından okulda verilen staj görevleri sunulmaktadır. Malta Start olarak bizlerle iletişime geçerek malta ‘da erasmus stajı yapmak konusunda bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Malta Erasmus Staj Programları farklı sektörlerde de yer almış olsada biz okul kısmından söz ettik. Sektörünüze göre malta’da erasmus staj imkanları hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malta Erasmus Staj Programları İçin Talep Edilen Belgeler

 

Malta’da Erasmus stajı için talep edilen belgelerin listesi aşağıdaki gibidir:

Sıra NoTalep Edilen BelgelerAçıklama
1Pasaportun aslıSeyahat dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli ve içinde en az 2 boş sayfa bulunan orijinal pasaport sunulmalıdır.
2Vize Başvuru FormuEksiksiz, imzalı ve gerçeğe uygun doldurulmuş başvuru formu.
3Bir adet fotoğrafYeni çekilmiş renkli biometrik fotoğraf.
4Pasaportun ilk sayfası ile işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi
5Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
6Satın alınmış gidiş-dönüş uçak biletiRezervasyonlar kabul edilmemektedir.
7Seyahat Sağlık SigortasıSeyahat sağlık sigortası dönüşten itibaren 15 gün fazla olacak şekilde yapılmalıdır.
8Malta eğitim kuruluşundan kabul mektubu ve ödeme makbuzuDerslerin detaylarını, süresini ve ücretini gösteren belgeler.
9Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgelerSon 3 aya ait bankadan imzalı ve kaşeli hesap dökümü ve varsa ticari araç ve tapu ruhsatı.
10İşyerinden izin belgesiÇalışanlar için şirket kağıdına yazılmış işveren mektubu.
11SGK giriş bildirgesi ve Son 3 Aylık Maaş Bordroları
12Sigorta hizmet dökümüYetişkin başvuru sahipleri ve sponsor kişiler için zorunlu.
13Çalışan veya şirket sahipleri için şirket belgeleriSon 3 ay içerisinde alınan orijinal şirket Ticaret Odası kaydı, Ticaret sicil gazetesi kopyası, imza sirküleri ve vergi levhası.
14Çiftçi ise Çiftçi BelgesiBağlı olduğu Ziraat Odası tarafından verilmiş.
15Öğrenciler için güncel barkodlu öğrenci belgesiBarkodlu öğrenci belgesi e-devlet üzerinden temin edilebilir.
16Geliri olmayan kişiler için TaahhütnameEbeveyn ya da akrabadan alınan noterden onaylı Taahhütname.
17Reşit olmayanlar için ebeveyn muvaffakatnamesiSeyahate katılmayacak ebeveyn ya da ebeveynlerden orijinal muvaffakatname.
18Şahsi DilekçeVize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren dilekçe.
19JOBS PLUS’tan alınan “Notification of Internships/Trainees” belgesiBütün stajyer başvuru sahipleri için işveren firmalar tarafından alınmalıdır.

Bu liste, Malta’ya eğitim vizesi başvurusu yaparken sunulması gereken belgeleri kapsamlı bir şekilde sunmaktadır. Başvuru sürecinde bu belgelerin tamamının birlikte ve aynı zamanda teslim edilmesi önemlidir.

Malta Start olarak Malta Erasmus Staj Programları öncesi, program sürerken ve program sonrasında sizlere yakından destek sağlayacağız. Malta ‘da ingilizce öğrenmek ve tatil yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Malta Start İle Malta’ya İlk Adımı At ! sloganı ile sizleri ilk adımı atmaya davet ediyoruz !

Başa dön tuşu