Malta Uçak Bileti: Ucuz Uçak Biletleri İçin Tavsiyeler

Malta'ya Ucuza Uçmak İsteyenler İçin Rehber

Malta Uçak Bileti konusu malta’ya seyahat etmek isteyenler açısından sıklıkla araştırılan konulardan bir tanesidir. Malta’ya Türkiye’den Türk Hava Yolları uçuş düzenlemektedir. Malta’da yaşayan türk vatandaşlarda genellikle Türk Hava Yollarını tercih etmektedirler.

Fakat yaz döneminde malta’ya gelmek isteyen öğrenciler için malta türkiye uçak bileti fiyatları ciddi seviyede yükselmektedir. Şimdi sizlere malta’ya nasıl farklı yollarla seyahat edebileceğinizi ve türkiye malta uçusunuzu nasıl daha ucuza getirebileceğinizi kısaca anlatacağız.

Malta’ya Ucuza Uçmak İsteyenler İçin Malta Start Olarak Tecrübelerimizi Aktaracağız !

Malta Uçak Bileti

Malta Uçak Bileti Ucuz Nasıl Alınır ?

Malta Uçak Bileti Ucuz  Nasıl Alınır? Şimdi sizlere malta’ya farklı yollarla daha ucuza nasıl uçabileceğinizden söz edeceğiz.  Hadi başlayalım!

Türk Hava Yolları

Türkhavayolları belirli dönemlerde avrupa’ya yönelik kampanyalar sunmaktadır. Türk hava yollarının sunmuş olduğu kampanyaları takip ederek malta-türkiye , türkiye-malta uçak biletini inanılmaz ucuz seviyelerde alabilirsiniz.

Fakat bu yöntem genellikle malta’da yaşayan ve  planlı bir şekilde malta’ya gidip gelenler için geçerlidir bu kampanyalar genellikle ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde sunulmaktadır. Yaz okulu için malta’ya gelmek isteyen bireylere farklı seçenekler sunacağız.

Kampanya döneminde Türkiye’den malta gidiş dönüş uçak biletlerini 150 Euro ila 200 Euro arasında bulabilirsiniz. Malta’ya uçak bileti almadan önce Türkhava yolları kampanyalar bölümüne göz atmanızı tavsiye ederiz !

Türk Hava Yolları Kampanyaları için tıklayınız !

RyanAir- Sofya

Malta’ya en ekonomik uçuş imkanı sunan firmalardan bir tanesi Ryanair‘dir. Ryanair ile malta’ya 2.5 saat’te kolayca ulaşabilirsiniz. Şahsen benimde deneyimlediğim bu yolculukta bilet fiyatları 20 euro-30 euro seviyelerinde bulunabilmektedir.

Marmara bölgesinden bir çok otobüs firması sofya’ya doğrudan otobüs bileti alma imkanı sunmaktadır. Yolculuk biraz uzun sürebilir fakat edeceğiniz tasarruf bu yolculuğu tercih etmenizi neden olabilir.

İstanbul’dan sofya’ya ortalama 7 saat ila 8 saat arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Ardından otogar ‘a yakın bir metro durağı yer almaktadır. Dilerseniz 2 Euro bir ücret ödeyerek otogar’dan havalimanına metro ile geçebilirsiniz.

Yada taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz, 15 Euro ila 25 Euro arasında bir ücret ödeyerek otogardan Sofya havalimanına 15 ila 20 dakikalık bir sürede varabilirsiniz.

Son yıllarda Sofya Malta Türkiye, Türkiye Malta ulaşımında en çok tercih edilen noktalardan bir tanesi haline gelmiştir. Yüksek sezon fiyatlarını ödememek adına seyahatinizden önce bu rotaya göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ryanair Sofya Malta seferleri için tıklayınız !

Skyscanner

Malta’ya uçak bileti almak istiyorsunuz ve fiyatlar size pahalı mı geldi ? Alternatif bir seçenek olarak Skyscanner seçeneğine göz atabilirsiniz. Skyscanner aktarmalı uçak seçenekleri ile sizlere farklı noktalardan ulaşım sağlamanızı sağlayan bir firma.

Skyscanner üzerinden türkiye ‘den malta’ya yada malta’dan türkiye’ye erişim sağlayabileceğiniz farklı uçak rotalarına göz atabilir ve en ucuz uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Genellikle bu kısımda İtalya, Budapeşte ve Yunanistan aktarmalı malta uçak bileti seçenekleri sunulmaktadır. Aceleniz yoksa ve malta uçak biletlerine fazla para ödemek istemiyorsanız skyscanner üzerinden uçuşlara göz atabilirsiniz.

Skyscanner Malta Uçak seferleri için tıklayınız !

Türkiye’den Malta’ya Uçacaklara Tavsiyeler

Malta Havalimanı Avrupa Birliği Gümrüğüne tabi olduğu için ülkemizden gelenler için genellikle havalimanında x-ray üzerinden getirilenler kontrol edilmektedir. Burada uymanız gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Şimdi sizlere genel kurallardan söz edeceğiz.

Türkiye’den Maltaya Sigara Getirme

Sigara alışkanlığı ülkemizde yaygın bir alışkanlık türü olduğu için bu kısımdan başlayalım. Belirtilen limitlere uymama durumunda 100 Euro ila 200 Euro arasında ceza yeme ihtimaliniz bulunmaktadır. Malta’da sigara 5-6 euro arasındadır, risk alarak belirtilen rakamlardan fazla sigara sokabilirsiniz, sizin tercihiniz.

En sık sorulan sorular arasında yer alan “Malta’ya girişte kaç karton sigara sorusu” için cevap şu şekildedir:

Malta‘da  sigara, tütün ve tütün ürünleri ile ilgili gümrük limitleri şu şekildedir:

  • 200 adet sigara veya (1 pakette 20 sigara olursa 10 paket, 10 pakette 1 kartona eşittir.)
  • 100 adet küçük puro veya
  • 50 adet kalın puro veya
  • 250 gram tütün veya
  • Bu ürünlerin orantılı şekilde birleştirilmiş hali

Türkiye’den Malta’ya sigara götürmek isteyenlerin 200 adet götürebileceği, bu da Türkiye standartlarında 1 pakette 20 adet olduğuna göre 1 kartona eşit olduğu görülmektedir. Fakat bir kartonda eşyalarınızın arasında dağıtarak geçebileceğinizi düşünüyoruz !

Malta’ya Sokulması Yasak Yiyecekler Nelerdir?

Malta’ya türkiye’den bazı yiyecekler getirmek isteyebilirsiniz, fakat bu kısımda getirdiğiniz yiyeceklerin belirli bir ölçüde olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde malta’ya vardığınızda kontrol sırasında getirdikleriniz denetime tabi olabilir ve imha edilebilir.

Şahsen deneyimlediğim bu olay ile size bilgi vermek istiyorum. Malta’ya sevdiğim bir cins peynir ilk seferimde gelirken getirmiştim, ikinci seferde olayı biraz abarttım ve daha fazla peynir koydum. Kontrol sırasında malesef peynirlerime el konuldu ve imha’ya alındı !

Bundan dolayı ceza almadım fakat sizlere bu konuda bilgi veriyorum, zira sizlerde benzer şansızlığı yaşabilirsiniz.

Şimdi malta yasak listesine göz atalım:

  • Peynir, yoğurt gibi süt ve süt ürünlerinin Malta’ya sokulması yasaktır.
  • Sucuk, Pastırma, Sosis gibi et ve et ürünlerinin Malta’ya sokulması yasaktır.
  • Silah, havai fişek, ses bombası gibi patlayıcı maddelerin Malta’ya sokulması yasaktır.
  • Uyuşturucu maddelerin Malta’ya sokulması yasaktır.
  • Egzotik hayvan ve bitkilerin Malta’ya sokulması yasaktır.

Malta Blog Sayfamızda Malta İle Alakalı bir çok güncel içeriği bulabilirsiniz. Malta Dil Okulları ve Malta’da İngilizce Konularında bize danışmanızı tavsiye ederiz, zira sizlere uygun dil okulu fiyatlandırmalarımız hoşunuza gidebilir !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu