Malta’ya Giriş: Malta’nın Nesi Var Nesi Yok?

Malta Hakkında Faydalı Bilgiler

Malta’ya Giriş: Malta’nın Nesi Var Nesi Yok? yazımızda sizlere malta hakkında bilgi vereceğiz. Malta Start ekibi olarak Malta’ya yaşadığımız deneyimler ve eksikliğini hissetimiz noktalara kısaca değineceğiz .

Malta küçük yüzölçümüyle tam bir kasaba havasında olan bir ülke. Fakat bu kasabada dünyanın birbirinden farklı ırkları , kültürleri ve insan çeşitliliği var .

Yılın her ayı güzel iklim bu ülkenin en çekici yanlarından bir tanesi . Nisanda başlayan yaz mevsimi Ekim ayına kadar sürmektedir.

İklimin güzelliğinin yanı sıra bir ada ülkesi olması Malta ‘ nın en çekici özelliklerinden bir tanesidir .

Evinize 5 -10 dakika uzaklıkta denize erişmek kuşkusuz güzel bir deneyim neden malta derseniz kuşkusuz bu deneyimde malta’ yı tercih etme sebeplerinizden bir tanesi olabilir.

Adada geniş bir çeşitlilik var ve her an farklı bir deneyim yaşayabiliyorsunuz . Tatil sevenler için Akdeniz’in incisi ve Avrupa’nın baharı Malta .

Tarih sevenlere her an farklı bir deneyim sunmakta ve tarihin tozlu sayfalarındaymışsın hissi yaratabilmekte Malta.

Malta Start ekibi olarak olağan iş hayatının dışında Malta’yı keşfetmeye başladıktan sonra aslında malta’ nın çok ta küçük olmadığını farkettik .

Aslında ada’da keşfedilmeye değer o kadar mekan varki. Her keşfettiğimiz koy, sokak,mekan vb. Yerlerde hadi ya böyle güzel bir yerdemi varmış dedirten cinsten.

Aslında malta resimlerde görüntülenen popüler mekanların dışında çok zengin bir doğaya ve tarihe sahip .

Sürekli düzenlenen etkinlikler , festivaller ve kültürel organizasyonlar adayı daha da çekici bir hale getiriyor .

Malta Nasıl Bir Ülke ?

Malta giriş kısmımızda’da belirtiğimiz gibi bir ada kasabasını andıran ve kültürel çeşitliliği bol olan bir ülke. Ada’da her kültüre ve her insan tipine göre farklı deneyimler yaşayabileceğiniz bir mekan. Tarihle denizin birleştiği ülke’de yaşarken kendinizi her an farklı bir atmosferde hissedebilirsiniz.

Yazın zaman zaman bunaltıcı sıcaklar olsa’da malta’da her evde hemen hemen klima bulunmaktadır. Malta’da sıcak dönemde öğleden sonra denize girebilir yada aktiviteler katılabilirsiniz. Malta’da bol bol aktivite ve festivaller yer almaktadır, sizlerde ilginizi çeken aktivitelere dünyanın her yerinden gelen insanlarla birlikte katılabilirsiniz.

Malta'ya Giris

Maltalılar Nasıl İnsanlar ?

Ada’da yaşadığımız süre boyunca deneyimlediğimiz kadarıyla Maltalılar aile bağlarına önem veren ve inançlı insanlar. Çalışma koşullarınıda kendilerine göre dizayn eden maltalılar günü 2’ye bölerek çalışmaktadırlar.

Malta’da bir çok yerel işletme sabah 08:30 ila 14:00 arasında çalışmakta, ardından 2 saat mola vermektedirler. Ardından 14:00 ila 19:00 arasında çalışmaya devam etmektedirler.

Maltaya son yıllarda turist ve öğrenci akını ada halkını zenginleştirmiştir. Ada’da hemen hemen her ev eşyalı olarak sunulmaktadır.

Genel itibariyle Maltalılar saygılı insanlar, yabancılara karşı ırkçı tutumları bulunmamaktadır. Maltalıların dezavantajları hakkında ‘da bir şey söylemek gerekirse günlük işlerde yavaş olduklarını ve iş takibi konusunda zayıf oldukları söylenebilir.

Malta’da Boş zamanlarda ne yapılır ?

Malta geniş aktivite seçenekleri ile ön plana çıkıyor güncel olarak aktiviteler paylaşıldığı web sayfaları mevcut şimdi sizlerle bu web sayfalarını paylaşacağız.

Boş zamanlarınızda aktivitelere katılarak keyifli bir malta deneyimi yaşayabilirsiniz. Hayattan keyif almayı bilenlerdenseniz Malta tamda size göre bir ülke diyebiliriz aslında.

Whatson Malta vb. sayfalardan Malta’daki aktiviteleri günlük olarak takip edebilir ve boş zamanlarınızı birbirinden güzel etkinliklerle doldurabilirsiniz.

Malta'ya Giris

Malta’ya Giriş: Malta Plajları

Malta Plaj açıcısından oldukça geniş bir potansiyele sahip . Ada ülkesi olduğu için hemen hemen her bölgede denize girebileceğiniz güzel koylar mevcut .

Su oldukça temiz ve sezon malta’ da oldukça uzun . Tek eksisi diyebileceğimiz kısım kumsal olarak tabir edeceğimiz alanlar yaz aylarında kalabalık oluyor .

Fakat ben sandalyemi , havlumu alırım her yerden denize girerim modundaysanız malta da her bölgede denize girebilirsiniz .

Malta’da plajlara göz attığımızda 5-6 adet plaj popüler olsada Malta’nın her tarafı deniz turizmi açısından ilgi çekici .

Denizi ve Güneşi seviyorsanız Malta’yı ziyaret etmelisiniz . Birbirinden farklı koylarda masmavi denizde keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Malta’ya Giriş: Malta’da Ne Yenir ?

Malta’da ne yenir kuşkusuz malta’ya gelmek isteyenler tarafından merak edilen sorulardan bir tanesidir. Öncelikle malta’da her bölgede türk restaurantları bulunmaktadır bu yüzden yeme içme konusunda kesinlikle aklınıza bir şey takılmasın.

malta yemekleri

Türk marketleri mevcut dilerseniz türk marketlerinden yöresel ürünlerimizi satın alarak kendi yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Helal et konusunda merakınız varsa Malta’da türk kasabıda mevcut yani kendi damak tadımızla alakalı bir çok seçenek mevcut.

Bunun dışında Malta’ya gelmişken malta yemek çeşitleri konusuda tavşan eti ve pastizzi ön plana çıkmaktadır. En azından adaya uğramış ve bir süre kalmış herkes bu yemekleri duymuştur. Tavşan eti malta’nın en popüler yemeklerinden bir tanesidir.

Pastizzi olarak adlandırdığımız ürün ise poğaça’ya benzeyen fakat biraz daha yağlı; peynirli , patatesli yada tavuklu olarak sunulan bir ürün.

Malta’da deniz ürünleri oldukça taze deniz ürünleri seviyorsanız adanın balıkçı kasabası olarak tabir edilen marsaxlokk şehrini kesinlikle ziyaret etmeli ve deniz ürünlerini denemelisiniz.

Bunun dışında malta’da hemen hemen her bölge’de dünya mutfağı seçenekleri mevcut. Hemen hemen her kültüre ve ülkeye ait yöresel yemekler mevcut. Dolayısı ile malta’da farklı ülkelerin ve kültürlerin yemeklerini tadabilir, farklı tadları deneyimleyebilirsiniz.

Malta’dan Ne Hediye Alınır ?

Malta’dan ülkemize dönüşte alabileceğiniz hediyelere arasında Malta Şövalyeleri, Meyve Şurupları, Malta Temalı Magnetler ve Malta Nugası yer alabilir.

Bunun dışında camın işlenmesi ile oluşan çeşitli semboller yada malta temalı hediyelik eşyalarda alabilirsiniz. Malta’da ne ucuz derseniz giyim ve elektronik alanlarında bir çok ürünü ucuza bulabilirsiniz.

Malta’ya Giriş: Malta’nın Nesi Var Nesi Yok? yazısında sizlere malta hakkındaki merak edilen popüler sorulara yanıt vermeye çalıştık. Malta Blog sayfamızda ilgili konularla ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu