Malta ve Gozo’da Game of Thrones Çekim Yerleri

Game of Thrones Hayranları İçin Malta ve Gozo Seyahat İpuçları

Malta ve Gozo’da Game of Thrones Çekim Yerleri yazımızda sizlere Westeros’un fantastik dünyasının kapılarını Malta’dan aralıyoruz. HBO‘nun en iyi dizileri arasında yer alan Game Of Thrones kuşkusuz dünya’nın en popüler dizilerinden bir tanesidir.

Game Of Thrones hayranı birisi olarak Malta’ya gelirken beni heyecanlandıran bir sebepte zevkle izlediğim dizinin çekim yerlerini görmekti. Ada’yı keşfederken ünlü dizinin çekildiği yerleri ziyaret etmek güzel bir deneyim yaşattı. Sizlerde Malta’yı ziyaretinizde dizinin çekim yerlerini ziyaret edebilir, unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Game Of Thrones ‘un birinci sezonunun unutulmaz bir çok sahnesi Malta’da çekilmiştir. Daha sonra ada’da Azure Window ‘un zarar görmesi sebebiyle dizinin çekimleri farklı ülkelere kaydırılmıştır.

Malta Adasında Game Of Thrones Hayranlarının Ziyaret Etmesi Gereken 11 Harika Yer

Malta ve Gozo'da Game of Thrones Çekim Yerleri Tam Liste ve Ziyaret Rehberi

Mdina – Kral Yolu- Mdina/Vilhena Kapısı

Mdina’nın eski surlarla çevrili giriş kapısıdır. Game Of Thrones dizisi 1. sezon 3. bölümünde kullanılmaya başlanan mekan insanları ortaçağ ‘a götürmektedir. Mdina dizinin ilk sezonunda bir çok sahne’de tercih edilen ve malta’ya geldiğinizde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken mekanlar arasındadır.

Mdina Game Of Thrones

Malta'da Game Of Thrones

Mdina Game Of Thrones

Catelyn Stark‘ın, Ser Rodrik Cassel ile birlikte,  Brayn’ın kale’den düşmesinde lanesterların suçlu olup olmadığını öğrenmek için Ned Stark ‘la buluşmaya giderken Mdina Kapısından geçer.

Mdina Kapısı aynı zamanda Catelyn’in Kral Robert’ın ölümünden sonra Kralın Çıkışı‘ndan kaçmasıyla önceki sevgilisi Ned Stark‘a veda ettiği yerdir.

İpucu: Sizlerde Mdina’yı ziyaretiniz sırasında dilerseniz At Arabası kiralayabilir, sessiz şehirde farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Mdina Mesquita Meydanı

Mdina Mesquita Meydanı dizinin ilk sezonunda Catelyn Stark‘ın King’s Landing’deki saklandığı yer ve Net Stark eşini bu mekanda arıyor. Baelish’in yani Küçük Parmak ‘ın genel evi bu mekanda yer alıyor. Jamie Lannister ve Ned Stark arasında bu mekanda çatışıyorlar.

Kral’ın meşru oğlu olan Gendry ‘i demirci çırağıda bu mekanda kralın oğlu olduğunu öğreniyor. Ned Stark ilgili bölümde demirci çırağını ziyaret ediyor.

Mdina Game Of Thrones Çekim Yerleri

Mdina'da Game Of Thrones

Valletta Ricasoli Kalesi

Ricasoli Kalesi, Malta’nın tarihindeki önemli dönüm noktalarından biridir. Malta Şövalyeleri tarafından inşa edilen kale, adanın savunmasında kritik bir rol oynamış ve zaman içinde birçok önemli olaya ev sahipliği yapmıştır. Stark ailesinin Yedi Krallık‘ın başkentine gelişi ve Ned’in Kral Eli olarak göreve başlaması, kaledeki önemli anlardan sadece birkaçıdır.

Game Of Thrones Valleta Çekim Alanları

Kale ayrıca The Wolf & the Lion (s01, e05) bölümünde de yer alır, burada Arya Kırmızı Kale’ye yeniden girmeye çalışır ancak korumalar tarafından bir sokak çocuğu olarak yanlış anlaşıldığı için içeri alınmaz.

Rabat Dominic Manastırı

Rabat Dominic Manastırı 1. sezon 7 bölümde kullanılan kırmızı kale‘nin bahçesi olarak tasarlanmış mekan. Bu mekan Ned Stark‘ın Cersei Lannister‘ a çoçuğunun babasının Kral Robert değil, ikiz kardeşi Jaime olduğunu söylediği mekan.

Rabat Dominic Manastırı Game Of Thrones

Gzira Manoel Kalesi

Manoel Kalesi 1. sezonun en heyecanlı bölümleri arasında yer alan Ned Stark‘ın idamının gerçekleştiği mekandır. Ned Stark kızlarının canını kurtarmak için hain olduğunu kabul etmiş ve gzira bölgesindeki manoel kalesinde idam edilmiştir. Game Of Thrones hayranları tarafından kuşkusuz unutulmayan sahnelerden bir tanesidir.

Gzira Game Of Thrones

Attard San Anton Sarayı ve Bahçesi

Malta’da gezilecek en güzel mekanlar arasında yer alan san anton bahçesi game of thrones 1. sezon çekimlerinde en çok kullanılan mekanlardan bir tanesidir. Malta’ya geldiğinizde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken mekanlar arasındadır. Malta ve Gozo’da Game of Thrones Çekim Yerleri arasında popüler.

Birgu St. Angelo Kalesi

Malta ve Gozo’da Game of Thrones Çekim Yerleri arasında yer alan Birgu Angelo Kalesi 1. sezonda Arya ve Ned Stark’ın ilgili mekanda sahneleri yer almaktadır. Game Of Thrones hayranı olarak , Malta’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan birgu’yu ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz Valletta ‘dan feribot’a binerek birgu’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dingli Buskett Bahçeleri, Verdala Sarayı

Targenyanların İlk Sezonda barındıkları popüler saray. Daenerys‘in, Viserys’i Demir Taht’a tahtına yardım etmek için Dothraki sürüsünün yardımını alarak güçlendirme karşılığında Khal Drogo ile evliliğinin düzenlendiği yerdir.

Verdala Sarayı Game Of Thrones

Malta Game Of Thrones Çekim Mekanları

Birgu, Manıkata

Mellieħa’nın sınırlarında bulunan bu küçük kırsal köy, The Pointy End (s01, e03) bölümünde vahşi Dothraki‘nin bir koyun çobanlarının yerleşimini yağmaladığı yerdir. Bu uzun sahnede, Daenerys, Dothraki yağmacılarına karşı çıkar ve kabile kadınlarını korumaya çalışır. Khaleesi’nin bir çok sahnesini Malta’da bulabilirsiniz.

MTAĦLEB Uçurumları

Mtaħleb Uçurumları ve çevresi, adeta fantastik bir dünyaya ait gibi dalgalı ve sarp bir manzara oluşturuyor. Game Of Thrones ‘un ilk sezonunda Dothraki kampı bu mekanda çekilmiştir. Daenerys’in eşi Khal Drogo’nun cenaze ateşinde doğan ejderhalarıyla birlikte alevlerden çıkmasıyla Fire & Blood (s01, e10) bölümünde yaşanır.

Gozo Azure Window

Gozo adasında yer alan mükemmel mekanlardan bir taneside azure window ‘dur. Game Of Thrones hayranlarının Malta’da kesinlikle ziyaret etmesi gereken mekanlar arasında yer alan Azure Window Malta’nın diğer büyük adası olan Gozo’da yer almaktadır. Gozo’ya Feribot ile ulaşım sağlayabilir, Game Of Thrones’un çekildiği mekanı ziyaret edebilirsiniz.

Malta ve Gozo’da Game of Thrones Çekim Yerleri:Tam Liste ve Ziyaret Rehberi yazımızda Malta Adasını Ziyaret Edecek olanlara Game Of Thrones ‘un çekildiği mekanların listesini sunduk. Sizlerde Game Of Thrones hayranıysanız sizlerle paylaştığımız mekanları kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu