Maltada Kuryelik: Kolay ve Adım Adım Başvuru Süreci

Malta'da Kuryelik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Maltada Kuryelik malta’da iş arayan türk vatandaşları tarafından sıklıkla merak edilen mesleklerden bir taneside malta’da nasıl kurye olunabileceğici konusudur. Malta’da iş arayanlar ve dilini geliştirmek isteyenler tarafından en kolay başvuru yapılacak meslekler arasında kuryelik yer almaktadır.

Malta’da Kuryelik Mesleği Malta’da yaşamak isteyen bireylerin başlangıç aşamasında tercih edebileceği mesleklerden bir tanesidir. Bolt Food ve Wolt Firmalarına kuryelik için başvuru yapabilirsiniz.

Kuryelik büyük kazançlar getirmesede malta’da iş hayatına atılmada başlangıç olarak tercih edilebilir. Malta’da dilinizi geliştirmek ve çevre edinmek adına kuryelik mesleğini tercih edebilirsiniz. Kuryelik firmalarının işe alım süreci diğer meslek dallarına göre daha basittir.

Malta’da 2 popüler Kurye Hizmeti veren firma bulunmaktadır bunlar; Bolt Food ve Wolt‘tur. Malta’ya gelip kalmak isteyen bireylerin tercih edebileceği meslekler arasında yer alan kuryelik; araba, motor yada bisiklet ile yapılabilmektedir.

Malta'da Kuryelik Başvurusu Nasıl Yapılır

Malta’da Kuryelik Neden Cazip ?

Malta’da yaşamak isteyenler için kuryelik başlangıç mesleği olarak tercih edebilir. Esnek çalışma saatleri, kendi çalışma planızı yapabilmeniz ve kendi işinizin patronu olmanız adına malta’da kuryelik mesleğini tercih edebilirsiniz.

Küçük bir ülke olan malta’da ulaşım belirli saatler dışında kolaydır, bunun yanı sıra uzun süren yaz mevsimi kuryelik mesleği için avantajlıdır. Restoranlar yada cafelere kıyasla kuryelik hizmetinde kendi işinizi kendiniz yönetebilir, bu sürede’de dilinizi geliştirebilir yada çevre oluşturarak yeni işler bulabilirsiniz.

Malta’da Motorlu Kuryelik Yapma

Malta’da zaman zaman trafik yoğun olduğu için motorlu kuryelik kuşkusuz daha avantajlıdır. Kuryelik başvurunuzun kabul edilmesinin ardından dilerseniz kendi motorunuzu alarak hizmet vermeye başlayabilir yada motor kiralayarak kuryelik işlemi yapabilirsiniz.

Maltada Kuryelik yapabilmek için Türkiye’de geçerli B Sınıfı ehliyetine sahip olmanız ve konuşabilecek seviye’de ingilizce bilmeniz yeterli olacaktır.

Malta’da Araba İle Kuryelik Yapma

Malta’da araba ile’de kuryelik hizmeti verebilirsiniz. Kendi aracınızla yada araç kiralama işlemi gerçekleştirerek kuryelik hizmetini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat motora kıyasla yoğun malta trafiği sizi bunaltabilir ve kuşkusuz arabanın sigortası ve benzin giderleri sizler için dezavantaj olabilir.

Malta’da kuryelik yapabilmek için Türkiye’de geçerli B Sınıfı ehliyetine sahip olmanız ve konuşabilecek seviye’de ingilizce bilmeniz yeterli olacaktır.

Kuryelik İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Malta’da Kuryelik işlemi için geçerli ehliyetinizin bulunması gerekmektedir. Araba ile kuryelik yapmak isterseniz Türkiye’de geçerli bir sürücü belgeniz yeterli olacaktır, motor ile kuryelik yapmak isterseniz de araba ehliyetine sahipseniz kuryelik işlemi yapabilirsiniz.

Malta’da kuryelik hizmeti veren firmalara doğrudan başvuru yapmak yerine komisyon ödeyerek aracı firmalar üzerindan başvuru yapmanız daha kolay işe kabul edilmenizi sağlayabilir.

Maltada Kuryelik için en azından A2 seviyesinde ingilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Kuryelik için basitte olsa firmalar mülakat gerçekleştirmektedir.

Maltada Kuryelik: Adım Adım Başvuru Süreci

Malta’da kuryelik yapmak için öncelikle ada’da olmanız gerekmektedir. Geçerli bir vizeniz varsa kurye hizmeti veren aracı firmalardan bir tanesinden randevu alarak görüşmeye gidebilirsiniz. Malta’da türklerin büyük bir çoğunluğu A Team Kurye Hizmetleri tarafından wolt ve bolt kurye firmalarına başvuru yapabilmektedir.

A Team Kurye Firmasına; https://ateammalta.com/  adresinden ulaşım sağlayarak randevu alabilir, malta’da kuryelik yapmak için başvuru yapabilirsiniz. Farklı firmalarda yer almaktadır, dilerseniz araştırma yapabilirsiniz.

Aracı firmalar sizlerden komisyon almaktadır bu konuda bilginiz olsun. Aylık olarak belirli bir ücret aracı firmalar tarafından komisyon olarak alınmaktadır.

Randevu sırasında işe kabul edilip edilmediğiniz konusunda anında bilgi verilmektedir. İşe kabul edilmeniz durumunda sizlerden çalışma izninde kullanacağınız belgeler talep edilmektedir; pasaport fotokopisi, kira sözleşmesi, sigorta vb. malta çalışma izni rehberimize tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili belgeleri toplama sürecinizin ardından 300 euro başvuru ücreti 150 Euro ‘da firma başvuru bedeli olarak tahsil etmektedir. Toplamda 450 Euro ödeyerek malta’da kuryelik için başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru işleminizin ardından ıdentity malta tarafından başvurunuzun kabul edildiğine dair mail alıyorsunuz ardından parmak izi ve fotoğraf çekimi için randevu alma işleminizin ardından yaklaşık 1-2 hafta sonra malta’da kuryelik için çalışma iznine sahip olabilirsiniz.

Fakat ilk aşama yani başvuru sürecinden sonra mail gelme süreci 2 ay ile 6 ay arasında sonuçlanabilmektedir bilginiz olsun, bu sürede ‘de dilerseniz cafe ve restorant gibi yerlerde park time çalışabilirsiniz.

Malta Çalışma İzni yani Malta ID Kartını alma işleminizin ardından başvuru yaptığınız firmaya giderek süreci tamamlayabilir, ardından çalışmaya başlayabilirsiniz.  Sizlere malta’da kuryelik sürecini en basit şekilde anlattık, firmalarla iletişime geçtiğinizde sizleri adım adım şirketler yönlendirmektedir.

Malta’da Kuryeler Ne Kadar Kazanır?

Malta’da kuryelik yapan arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda kazanç tutarının sizlerin çalışma saatleri ile alakalı olduğu konusunda bilgi aldık. Yani ne kadar fazla saat çalışıp ne kadar fazla teslimat yaparsanız o kadar fazla para kazanabilirsiniz.

Ortalama olarak kuryelerin kazandığı ücrete değinirsek aylık 1000 euro ila 2000 euro arasında net kazanç sağlanabildiği söylenebilir. Detaylı bilgiyi başvuru sürecinize firmalardan alabilirsiniz, Firma tercihinizde komisyon oranı konusunda bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Maltada Kuryelik: Kolay ve Adım Adım Başvuru Süreci başlıklı yazımızda Malta’da iş arayanlar için alternatif bir meslek olak kuryelikten söz ettik ve malta’da kuryelik mesleğini nasıl yapabileceğiniz anlattık. Malta Blog sayfamıza göz atarak malta’da çalışma hayatı ve alternatif meslekler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu